RSS

Jakie wybrać schody

Dom jednorodzinny i jego budowa to dosyć długi proces i w czasie jego trwania coraz bardziej narasta niecierpliwość spowodowana jak najszybszą chęcią wprowadzenia się do nowego domowego gniazda. To czy będzie można się od razu wprowadzić do domu zależy od tego czy dom był budowany pod klucz. Często z powodu niższych kosztów staramy się sami wykończyć dom, a potem go urządzić. Na początek trzeba uporać się ze ścianami, podłogami i sufitami, zainstalować urządzenia sanitarne, a dopiero później jest czas na aranżacja wnętrz. Jeśli dom jest piętrowy muszą w nim znajdować w nim schody na piętra. Tutaj pojawia się problem jak wykończyć schody. Czy położyć na nich drewno, a może płytki.

Jeśli drewno to jakie drewno na schody? Pytania mogą się mnożyć, ale warto przy podejmowaniu decyzji wykończeniowych kierować się nie tylko estetyką, ale też względami praktycznymi. Płytki łatwiej utrzymać w czystości niż drewno. To może przeważyć szalę i ułatwić podjęcie decyzji. Jeśli dom rozciąga się na dużej powierzchni można się zastanowić również nad rozwiązaniem jakim są dodatkowe schody wewnętrzne, wykonane np. z metalu. Takie schody mogą spiralnie piąć się w górę, dzięki czemu zajmują mało miejsca. Poza tym są niezwykle modne, dodają wnętrzu nowych walorów i są bardzo praktyczne.

Starodawne schody drewniane mają swój urok

Starodawne schody drewniane mają swój urok

Schody w domu można też zamontować na strych, który ma pełnić rolę piwnicy czy składziku. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż budowa tradycyjnych schodów i pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń na piętrze. Skupmy się teraz na aranżacji wnętrz. Warto odpowiednio zgrać zestawienia kolorystyczne ścian w pomieszczeniach. Nie trzeba oczywiście wszystkich pomieszczeń malować w tym samym odcieniu, bo byłoby to nudne i monotonne. Jednak niezbyt dobrym pomysłem jest malowanie jednego pomieszczenia w stonowanym kolorze, a następnego obok we wściekle jaskrawe barwy. Jeśli mamy problemy z doborem koloru ścian, szczególnie w salonie należy pamiętać, że biały kolor pasuje do wszystkiego, nawet do czarnych jak smoła mebli, co nie byłoby już tak udane z żółtym kolorem na ścianie. Aranżacja salonu pomalowanego na biało jest znacznie łatwiejsza, bo jak wspomniałem wszelkie dodatki i meble powinny pasować.


Comments are closed.