RSS

Jakie są rodzaje tynków zewnętrznych?

Projekty domów jednorodzinnych są najczęściej ocieplane za pomocą tynków zewnętrznych. Wykończenie domu z zewnątrz jest tak samo ważne jak wykończenie wnętrza. Wykończenie zewnętrzne ma na celu nie tylko nadanie domu ładniejszego wyglądu, jest to również wskazane ze względu na ocieplenie budynku. Na ocieplający styropian kładzie się tynki zewnętrzne, które dopiero kształtują wygląd zewnętrzny murów. Tu możemy do woli eksperymentować, jest wiele rodzajów tynków, podobnie jak i całą paletę barw mamy do dyspozycji, jeśli chodzi o pomalowanie tynku.

Jakie są rodzaje tynków zewnętrznych?

Jakie są rodzaje tynków zewnętrznych?

Tynki zewnętrzne warto malować na jasne barwy, które powszechnie uznane są za ciepłe, są to różne odcienie żółci, brzoskwiniowy, kremowy, jasno beżowy. Oczywiście, wszystko zależy od naszych preferencji kolorystycznych, ale ogólnie ciepłe barwy nastrajają nas lepiej niż zimne. Barwy ciemne i ponure wprawiają nas w przygnębienie dlatego lepiej się nimi nie otaczać.

Obecnie ociepla się budynki, kładąc tynki jeszcze zanim zaczniemy wykończać w środku. Podyktowane jest ekonomią, prościej zadbać od razu na wstępnie o wygląd zewnętrzny niż później, poza tym zmieniający się klimat sprawia, ze takie uszczelnienie murów tynkami, służy zarówno w zimie jak i latem, gdy temperatura na zewnątrz bardzo się podnosi. Tynki zewnętrzne sprawiają, że ten nadmiar gorąca z zewnątrz nie przedostaje się do domu dzięki czemu w środku panuje przyjemny chłód. Tylko trzeba pamiętać by i okna były szczelnie pozamykane, najlepiej jakby przy okazji były zasłonięte, inaczej ten gorąc przedostanie się do środka i tak.

Zimą po położeniu na murach ocieplenia oraz tynków, nie będziemy musieli tak mocno dogrzewać domu, straty ciepła będą znacznie mniejsze niż w domach bez ocieplenia zewnętrznego. Nawet, gdy zmniejszymy moc pieca na noc, czy w ogóle go wygasimy, temperatura uzyskana grzaniem w dzień, jeszcze długo będzie się utrzymywać na tym samym poziomie.


Comments are closed.