RSS

Co zrobić z użytkowym poddaszem?

Wybierając dom z użytkowym poddaszem z pewnością chcielibyśmy zaaranżować je w odpowiedni sposób. Dlatego warto zadać sobie pytanie  jakie sufity podiweszane wnętrza? Na poddaszu mogą znajdować się różne pomieszczenia . wszystko zależy od tego czego oczekujemy . Pomieszczenia poddaszowe mają odpowiedni klimat. Umieszczając na poddaszu duże okna stworzymy ciekawy klimat dla każdego pomieszczenia. W takim pokoju będziemy czuli się jak pod gołym niebem. Jakie pomieszczenia możemy umieścić na poddaszu? Sypialnia na poddaszu będzie w sam raz dla ludzi, którzy lubią się dobrze wyspać i oddychać świeżym powietrzem. Innym pomieszczeniem jakie możemy zaaranżować na poddaszu to łazienka. Wyobraźmy sobie, ze kąpiel pod gołym niebem. W trakcie kąpieli możemy otworzyć okno lub odsłonić widok na piękne rozgwieżdżone niebo.

Aranżacja poddasza użytkowego

Aranżacja poddasza użytkowego

Uważajmy jednak, aby nasza poddaszowa łazienka była bezpieczna a nie tylko miała ciekawe miejsce. Podłogi nie powinny być zbyt śliskie, ściany muszą być wodoodporne, a okna odpowiednio zabezpieczone, zwłaszcza jeśli mamy małe dzieci. Pokoje na poddaszu mają swoje wady i zalety. Jednak przy odpowiednim rozmieszczeniu wszystkich sprzętów i zadbaniu o bezpieczeństwo z pewnością dostrzeżemy więcej zalet niż wad. Pokój dla dzieci znajdujący się na poddaszu wymaga od nas szczególnej ostrożności. Pamiętajmy o tym, że dzieci są bardzo ciekawe i z pewnością będą chciały wyjrzeć przez wielkie okno.

Możemy zatem zastosować kilka rozwiązań, które sprawią, ze nasze dzieci będą bezpieczne. Okna ze specjalnymi blokadami są pierwszym rozwiązaniem. Innym jest stworzenie balustrad i innych zabezpieczeń okiennych. Nie twórzmy jednak wiezienia z dziecięcego pokoiku. Aranżacja poddasza może być zatem bardzo różnorodna. Każde pomieszczenie znajdujące się na poddaszu może mieć inne wnętrze i dawać zupełnie inny nastrój. Zatem poddasze to nie tylko strych lub graciarnia, gdzie zbierają się kurze i gromadzą stare meble.


Comments are closed.